Warszawa
796-915-628
kontakt@animaliaszkolenia.pl

Tellington TTouch

Wiele osób kojarzy metodę Tellington TTouch z masażem, jednak przede wszystkim jej celem jest oddziaływanie na układ nerwowy,
a nie mięśniowy zwierzęcia.

Metoda TTouch może pomóc w rozwiązaniu problemów emocjonalnych oraz behawioralnych, wesprzeć psy, które cierpią na schorzenia fizyczne, również te związane z procesem starzenia sią.

Kiedy warto zastosować tę metodę:
• nadmierne szczekanie i gryzienie,
• ciągnięcie na smyczy,
• agresja,
• lęk,
• strach przed burzą i fajerwerkami,
• nerwowość i nadmierna ekscytacja,
• problemy z koncentracją,
• opór przez groomingiem,
• choroba lokomocyjna,
• artretyzm i dysplazja stawów,
• problemy związane ze starzeniem się.

Metoda Tellington TTouch składa się z trzech elementów.
🟧 Pracy na ciele za pomocą ruchów okrężnych, podnoszących
i połączonych. Dotyk jest wykonywany z niewielkim naciskiem na skórę oraz w pełnym skupieniu. To dostarcza układowi nerwowemu całkowicie nowe informacje i doświadczenie.
🟧 Owijania ciała psa przy użyciu „bandaży”. Pomaga on w uzyskaniu przez psa świadomości własnego ciała, zwracając uwagę zwierzęcia na różne jego części, których wcześniej było niejako nieświadome. Pomaga też w odzyskaniu równowagi i koordynacji.
🟧 Pracy w ruchu przy użyciu elementów zewnętrznych, takich jak maty o zróżnicowanych powierzchniach, poprzeczki, pachołki. Celem tej pracy jest zwolnienie ruchów psa. Doświadcza on wówczas stanu równowagi fizycznej oraz uczy się koncentracji.

Zapraszamy Was na szkolenie on-line Podstawy TTouch dla psów, które poprowadzi specjalnie dla Was Zuzanna Rybarczyk holistyczna terapeutka psów.

W programie m.in. 

🟧 Podstawy zastosowania metody Tellington TTouch w zakresie elementu dotyku.
🟧 Kiedy dotyk będzie dobrym wsparciem dla psa, a kiedy nie i w jaki sposób pies może to komunikować.
🟧 Sygnały komunikacyjne psa pokazujące, które miejsca na jego ciele należą do „strefy komfortu”, a które nie.
🟧 Zależności pomiędzy emocjami odczuwanymi przez opiekuna a zachowaniem psa. Jak uzyskać własny spokój, by pomóc psu w zrelaksowaniu się?
🟧 Podstawowe techniki TTouch w połączeniu z ważnymi punktami akupresury, których stymulacja może zarówno zrelaksować psa, jak i wesprzeć go podczas odczuwania bólu, doznania szoku czy problemów żołądkowo-jelitowych.

 

Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera i...
Zapisując się do newslettera otrzymasz jednorazowy kod rabatowy na jedno zamówienie oraz dostęp do ekskluzywnych promocji tylko dla subskrybentów!
zgarnij 10% rabatu!
Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera i...
zgarnij 10% rabatu!
Zapisując się do newslettera otrzymasz jednorazowy kod rabatowy na jedno zamówienie oraz dostęp do ekskluzywnych promocji tylko dla subskrybentów!