Warszawa
796-915-628
kontakt@animaliaszkolenia.pl

Najczęściej popełniane błędy podczas socjalizacji szczeniąt w hodowli

Prawidłowa socjalizacja ma ogromny wpływ na całe przyszłe życie zwierzęcia. Często mówimy co robić i jakie są metody dobrej socjalizacji, ale rzadko ktoś ma odwagę wytknąć najczęstsze popełniane błędy 🙂 

 1. Brak równowagi między socjalizacją a kwarantanną
  Kwarantanna, niegdyś uważana za świętą, obecnie coraz częściej traktowana jest nieco po macoszemu. Ani izolowanie szczenięcia ani jego eksponowanie na wszystko nie jest dobrym rozwiązaniem. Należy znaleźć równowagę i rozsądek między zachowaniem zasad kwarantanny, a socjalizacją szczenięcia. Ważne jest również, aby  „naginanie” zasad kwarantanny dostosować do wieku szczenięcia.

   

 2. Deficyt pracy indywidualnej ze szczenięciem
  Mamy pełną świadomość, że przy 12 szczeniętach praca indywidualna z każdym z nich jest niezwykle trudna, jednak decydując się na miot bierzesz również odpowiedzialność za wychowanie szczeniąt. Niezbędne jest, aby włożyć tyle pracy ile jest możliwe w indywidualną pracę ze szczeniakiem. Pozwoli Ci to również lepiej poznać charakter oraz predyspozycje szczenięcia, a w rezultacie lepiej dobierzesz mu nową rodzinę 🙂

   

 3. Ograniczenie socjalizacji tylko do terenu hodowli
  Choćbyśmy nie wiem jak się starali i chcieli na terenie hodowli nie jesteśmy w stanie zapoznać szczeniaków ze wszystkimi bodźcami, które powinniśmy mu pokazać. Warto w wymienionej wyżej pracy indywidualnej poświęcić czas na pokazanie szczenięciu np. jazdę autem, windę, obce psy (ale takie, które znamy i wiemy, że są zadbane, zdrowe), ogród naszych przyjaciół czy blok.
 4. Niedostosowanie socjalizacji do przyszłych warunków i trybu życia psa
  Gdy już wiesz, że Twój pies trafi do miasta, do mieszkania w bloku, a Ty mieszkasz na wsi czy przedmieściach warto zabrać psa na wycieczkę na tereny miejskie i pokazać mu np. już wspomnianą windę czy blok. 

A wszystkiego o socjalizacji dowiesz się na naszym szkoleniu on-line. Spotkanie w czasie rzeczywistym z naszymi ekspertkami pozwoli Ci na przyswojenie wiedzy, skonfrontowanie swoich poglądów z doświadczonymi praktykami, zadawanie pytań. 

Socjalizacja jest jednym z najważniejszych czynników, które mają wpływ na całe życie szczenięcia. Nie możesz zaprzepaścić tej szansy na zapewnienie psu najlepszego startu! Dołącz do nas i ucz się od najlepszych! 🙂 

Zapraszamy również na nasze pozostałe szkolenia!

Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera i...
Zapisując się do newslettera otrzymasz jednorazowy kod rabatowy na jedno zamówienie oraz dostęp do ekskluzywnych promocji tylko dla subskrybentów!
zgarnij 10% rabatu!
Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera i...
zgarnij 10% rabatu!
Zapisując się do newslettera otrzymasz jednorazowy kod rabatowy na jedno zamówienie oraz dostęp do ekskluzywnych promocji tylko dla subskrybentów!