Warszawa
796-915-628
kontakt@animaliaszkolenia.pl

PIERWSZA POMOC KOTY!

🟦 Jeżeli Twój kot się dusi, musisz NATYCHMIAST podjąć działania ratownicze i spróbować usunąć przedmiot, który blokuje drogi oddechowe. Zauważysz, że kot się dusi, jego zachowanie będzie bardzo podobne do tego u ludzi. Jeżeli Twój kot będzie się krztusił, kaszlał, charczał, próbował wymiotować, trudno lub wcale nie będzie mógł złapać oddechu, oznacza to, że coś prawdopodobnie blokuje jego drogi oddechowe.
 
🟦 Otwórz pyszczek kota i wyciągnij język. Zlokalizuj przedmiot, który blokuje drogi oddechowe.
Weź pęsetę i wyjmij przedmiot.
Jeżeli przedmiot jest głęboko nie próbuj go wyjmować! Istnieje duże ryzyko, że wepchniesz go głębiej.
‼️Udaj się niezwłocznie do lekarza weterynarii. ‼️
 
🟦 Jeżeli powyższy sposób nie skutkuje klęknij, ułóż kota tylnymi łapami na swoich kolanach tak aby tył kota był wyżej niż przód (pamiętaj aby przednie łapki dotykały ziemi), a następnie delikatnie uderzaj między łopatki wykonując ruch lekko posuwisty w stronę pyszczka, powtórz 5 razy. 
Chwyt Heimlicha – nadal klęcząc złap kota poniżej żeber i uciśnij 5 razy.
 
🟦 Gdy kot traci przytomność, nie wyczuwasz pulsu ani oddechu przystąp do resuscytacji krążeniowo-oddechowej RKO (tzw. masaż serca lub sztuczne oddychanie). Ułóż kota na boku, w miejscu gdzie jest serce połóż dłoń, płaską częścią dłoni uciskaj klatkę piersiową 15 razy. Uciski powinny być wykonywane w tempie 100-120/minutę
Zamknij pyszczek kota, obejmij jego nos swoimi ustami i wdmuchnij powietrze 2 razy. 
 
Bez względu na przebieg sytuacji natychmiast zadzwoń do zaufanego lekarza weterynarii! Nie bój się pomagać!

Udostępniamy Wam do pobrania nasze grafiki! Możecie śmiało je pobierać, drukować, wieszać w swoich domach, lecznicach weterynaryjnych, salonach groomerskich etc. Grafika jest przygotowana do druku w formacie A3 z zachowaniem 3 mm spadu.  

Zapraszamy na nasze szkolenia!

Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera i...
Zapisując się do newslettera otrzymasz jednorazowy kod rabatowy na jedno zamówienie oraz dostęp do ekskluzywnych promocji tylko dla subskrybentów!
zgarnij 10% rabatu!
Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera i...
zgarnij 10% rabatu!
Zapisując się do newslettera otrzymasz jednorazowy kod rabatowy na jedno zamówienie oraz dostęp do ekskluzywnych promocji tylko dla subskrybentów!